Makale içi Etiket Uygulaması

Makale İçi Etiket Uygulamaları

Bilindiği üzere blog makalelerinde “makale içi etiket uygulamaları” pek sıklıkla uygulanan bir yöntem değildir. Ancak arama motorları bu olaya bazı webmasterların düşündüğümüz gibi “gereksizlik” yönünden bakmamaktadır. Doğru kullanılmış makale içi etiket uygulamaları neredeyse SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) kadar önemlidir.

Makale içi Etiket Uygulamaları
Makale içi Etiket Uygulamaları

Makale içi etiketlerde temel olan prensip arama motorlarının makaleler arası geçişi ve botların sitede daha uzun süre kalmasını sağlamaktır. Bununla birlikte sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerinde sitede kalma süresinin uzamasını sağlar. Bir makaleden diğerine geçiş aynı zamanda tıklama oranını da yükseltir. Bu nedenle makalelerde doğru etiketleri kullanmak gerekmektedir. Arama motoru botlarının karşılığını bulamadığı etiketlerde siteden çıkma oranı yüksek olmaktadır.

Makale içi etiket kullanımı ve uygulama

Makale içi etiket kullanımları wordpress sitelerde – Yazılar – bölümünde – Etiketler – olarak harika bir kombinasyonla kullanıma sunulmaktadır. Makale içinde hedef olarak dikkat edilmesi gereken karşılığı olan etiketlerin olmasıdır.

Makale içeriği ile ilgili belirlediğimiz ortalama 4 ya da 5 etiketi kullanmak yerinde bir karar olur.

Bu durumu basitçe bir örnekle izah edecek olursak.
Elimizde Google webmaster araçları hakkında bir makale ve 4 etiketimiz olsun. Makale içinde geçen etiketlerimiz ise;
#arama motoru optimizasyonu 
#google webmaster araçları 
#seo 
#webmaster araçlarının site üzerindeki etkisi olsun. Makale içinde kullanılan 4 etikete ait 4 makale konusu daha elde etmiş oluyoruz. Her etiketi ortalama 4 makalede kullanmış olmak ciddi bir etiket zinciri elde etmenizi sağlar. Bu şekilde bir etiket zinciri oluşturarak tüm makaleleri birbirine bağlamış olacaksınız.

Makale içi etiketlerin kullanımı
Makale içi etiketlerin kullanımı

Etiketlerde dikkat edilmesi gereken bir nokta da mutlaka kısa da olsa bir açıklama metni olmasıdır. Hazırlanan etiket seo açısından da değerlendirileceği için, adının aynı zamanda odak anahtar kelime ve açıklama kısmının yeterli miktardaki karakterinin snippet içeriğinde bulunması önemlidir. Seo ve etiket linki açısından da kısa isim (slug) tarafında kullanılacak karakterlerin İngilizce olmasına çok dikkat edilmelidir. I love Google

İlginizi çekebilir

Sayfa içi SEO Yapılandırması

Yazılan makalelerde en önemli unsurdur sayfa içi SEO yapılandırması. Bu tabi konuya hakim olmayanlar için oldukça zor ve meşakkatlidir. Ancak ilerleme prensiplerine biraz dikkat edildiğinde ve bir kaç tekrar edildiğinde aslında o kadar zor olmadığı anlaşılmaktadır.
DEVAM

4 Yorumlar

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir