info alan adları

info Domain Uzantısı

İngilizce information kelimesinin kısaltması olarak internet dünyasına giriş yapan info domain uzantısı, resmi kurumlar için tahsis edilmiştir. Türkçe karşılığı enformasyondur. “Enformasyon” konularında hizmet sunan resmi kuruluşlar tarafından hazırlanan internet sitelerinin uzantıları olarak info domain uzantısını tercih etmektedir. Genellikle devlet projelerinin bilgilerinin barındığı internet siteleridir. Bir çok resmi ve askeri kuruluşlar için farklı domain uzantıları bulunmaktadır.

Bunlar;
– “.bel” belediyeler için,
– “.gov” devlet kurumları bakanlıkları temsil etmek için,
– “.mil” askeri kuruluşları temsil etmek için tescillenmiştir.

Her tür ticari alanlar, kişisel alanlar, kurumsal işletmeler için bir çok uzantı çeşidi olduğu gibi sisteme kaydedilmiş internet siteleri bulunmaktadır. Bu siteler için ise tasarlanmış domain uzantıları bulunmaktadır. Bunlar güncel olarak gerek “.tr” – “.uk” – “.us” – “.jp” gibi ülke adı kısaltmaları, gerek “.av” – “.dr” gibi mesleki kuruluş kısaltmalarıdır.

info domain uzantısı
info domain uzantısı

INFO diğer domain uzantıları, com domain uzantısınet domain uzantısıco domain uzantısı gibi tüzel ve kişisel ticari oluşumların yayınlanması için kullanılamaz.

Bilişim alanında enformasyon

Enformasyon, bilişim alanında bir bilişim sistemi tarafından kayıt, depolama, sorgulama, düzenleme ve özetleme işlemlerinden geçirilerek biçimlendirilmiş ve anlamlandırılmış veriler anlamında kullanılmaktadır. Veriler tek başlarına herhangi bir anlam taşımamaktadır. İşlenerek enformasyona dönüştürüldükten sonra elde edildikleri bağlam içerisinde problem çözme ya da karar verme amacı ile kullanılabilmektedir.
Kaynak: Vikipedi

Tercih Edilebilirlik

Enformasyon kurumlarının ilgili birimlerince tercih edilebilen “info” kısaltması, belirli konulara ilişkin bilgi veren kurum/kuruluş anlamını içermektedir. Enformasyon kurumları arasında sayılan, turizm, bilim, sanayi, devlet kurumları ve kamu işleri, sanayi, ticaret gibi birçok alanda olabilir. Bu kurumların yapacağı girişimsel ve gelişimsel gelişmeler için önemli etki göstermesi, ileri düzeyde ekonomiyi canlandırması ile orantılı yaptırım ve yaptırımları ilgilendirmektedir. Enformasyon çalışmaları bir ülkenin belirli alanlarda ekonomik üstünlüğüne büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

Bir devletin enformasyonlarında özellikli durumlar ile gelişimini artırmak için yatırım ve yapılanma çalışmaları yapması gerekmektedir. Bu bağlamda dünyaya sunulacak ve dönemsel pazar oluşturmak adına en etkili unsur turizmdir. Dünyada turizm vazgeçilmez ve kesinlikle üzerinde ciddi anlamda durulması gereken, ciddi çalışma gerektiren enformasyon birimidir. Turizm pazarlama stratejileri devlet alanında yapıldığında global pazarda ciddi talep almaktadır. Ancak turizm firmalarının durumu lehte kullanmaları ve kısa vadeli çıkar oluşturmak adına yaptıkları tanıtım ve çalışmalar aslında genel olarak turizmde ekonomiye ciddi darbe vurabilmektedir. Bu gibi durumlarda kesinlikle “info” uzantılı devlet destekli olan web sitelerinin incelenmesi ve oradaki yetkili işletmelerin tercih edilmesi gerekmektedir.

İlginizi çekebilir

Google nelere dikkat eder

“Google nelere dikkat eder” ifadesi çok geniş bir kavramdır. Her şey bir kenara bırakılacak olursa aslında Google botları sitenizin özgün içeriklere sahip olmasına dikkat eder. Google şüphesiz ki internet dünyasının ve arama motorları arasında en popüler olanıdır.
DEVAM

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir