Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmak, bir sitenin arama motorlarında daha iyi konuma gelmesinde büyük rol oynamaktadır. Araba isim ve modelleri gibi rekabetli kelimeleri doğrudan kullanarak o kelimede yükselmenin ne kadar zor olduğunu düşünmemek mümkün değildir. Ancak uzun kuyruklu anahtar kelimeler özellikle, fantastik bir site ile vasat olanı birbirinden ayırabilir. Bunun birkaç nedeni var. Size fikir vermesi ve görüş sağlamak için ilk beşi hedefledik.

Bu tip anahtar kelimeler Google arama motoru optimizasyonu için de desteklendiği için nokta atışı bulunma oranını yükseltir. Anahtar kelimeler, cephaneliğinizdeki en önemli araçlardan biridir. Organik aramada tam eşleşmeli anahtar kelimeler ile rekabet etmek zordur.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler
Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Neden Önemlidir

Uzun kuyruk anahtar kelimeler, direkt konuya vurgu yapan dar odak anahtar kelimelerdir. Sitenizin belirli alanlarından bahseden anahtar kelimelerdir. Örneğin, web siteleri satıyorsanız, uzun kuyruklu anahtar kelimeleriniz PHP olabilir – içinde programladığınız gibi – veya bunu desteklediğinizde Web tasarımı, Site kurulumu hatta yalnızca Windows veya Linux barındırıyorsanız olduğu gibi sıradan şeyler.

‘Uzun kuyruk’ anahtar kelimeleriniz haline gelen bu özel kelimeler. ‘Uzun kuyruk’ anahtar kelimeler fikri, arama yapan kişileri gösteren bir grafiğe baktığınızda, giderek daha odaklı ve gittikçe daha özelleşmiş kelimelerin kuyruğuna sahip olacağınız kavramından kaynaklanmaktadır. Ancak bu kelimeler çok özel olduğu için, insanlar özel olarak onları ararken, herhangi bir alanda para kazanmaları çok daha kolaydır.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler sizi nish sitelerinize yayar

Özel nish sitenizde 1000 taraftar varsa ve 400’ü genel şeyler ile ilgileniyorsa, ya da yeni başlayanlar ya da hobi hakkında genellikle olan bir bilgi arıyorsanız, iyi ayarlanmış ve hedeflenmiş bir site varsayılan olarak bu insanları yakalamalıdır. Peki ya diğer 600’le de ilgilenirseniz?

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler genellikle daha odaklı bir pazar çeker, ancak çoğu durumda, bu 600 daha odaklı okuyucu, yalnızca size verebileceğiniz belirli bir şey arar. Daha küçük, daha dar konulara hitap etmek, tam olarak uzun kuyruk anahtar kelimelerin ne anlama geldiğidir.

İPUCU: Bir siteye başladığınızda genelleme yapmak harikadır, ancak daha derinlere inebileceğiniz ve belirli araştırmacıları çekebileceğiniz bir veya iki alana, uzmanlık alanına veya kaynağa sahip olmalısınız.

Bilginizi akıllıca kullanın!

Hobilere gelince, hepimiz bir konuda uzmanız. Uzun kuyruk anahtar kelimeler bununla oynar ve bu şekilde daha az genel tarayıcıları çekeceğiniz doğru olsa da, uzmanlığınız başkalarına yardımcı olabilir. Çevrimiçi ortamda çok fazla sayıda niş sitenin bulunmasının asıl nedeni ve her zaman bir kez daha yer açmak budur. Ancak, bilginizi paylaşırken, bunlardan para kazanma olanağınız da olabilir ve uzun kuyruk anahtar kelimelerinin kendi içine girdiği yer. İçeriğinizi paraya dönüştürerek, gelir akışınızın daha güvenli hale geldiğini göreceksiniz, özellikle sitenizi çeşitli derinliklerde genişletirseniz.

Müşterilerinizin gerçekte ne istediklerini bilin

Ziyaretçilerinizin ne aradığını bilmek ve anlamak, üzerinde çalışmanız için bazı sağlam anahtar kelimeler sağlayabilir. Web barındırma panonuzdan istatistiklere erişemiyorsanız veya istatistiklerle ne yapacağınızı bilmiyorsanız, analitik veya benzeri gibi kullanıcı dostu bir program kullanmayı düşünmelisiniz. İnsanların ne aradığını öğrendikten sonra içeriğinizi daha etkili bir şekilde hedefleyebilirsiniz. Arama kalıplarını anlamanız, özellikle siteniz mevsimsel veya yoğun bir dönem ve daha sessiz bir dönem içeriyorsa, içerik planlamanıza yardımcı olacaktır.

İPUCU: Çoğu web barındırma sitesinde, insanların aradıklarını, eksik veya daha fazla sayfa ile birlikte görebilirsiniz. Bu bilgileri kullanarak, gelecekte tekrar arama yapmaları durumunda içerik oluşturabilirsiniz. WordPress ve diğer siteler de aynı şeyi yapmak için eklentiler sunar.

Çok karanlık olmayın

Anahtar kelimelerle çok belirsiz olmamak önemlidir – biraz pratik gerektirir, ancak tek bir arama için içerik sağlamaya odaklanmak, beş veya on arama için malzeme sağlamak kadar uygun maliyetli olmayacaktır. İçeriğinize bakış açısı korumak önemlidir. Ancak kalbinizin sesini takip etmek de aynı derecede önemlidir. Tutkunuz web sitenize yansıtılmalıdır. Diğer insanlar bu içeriği aramasa da, onu gören herkes içeriğinizi daha orijinal olarak görecektir.

İPUCU: Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, içeriklerin sizin kadar rahat ve konuşkan olduğundan emin olun. Her zaman tutkunuzu paylaşın ve tutkunuzun bunun için ödeme yapabilen bir miktar içeriği olduğundan emin olun!

Blogunuzda uzun kuyruk anahtar kelimeler mi kullanıyorsunuz yoksa genel anahtar kelimeler mi kullanıyorsunuz?

Ne tür bir siteniz olursa olsun, uzun kuyruk anahtar kelimeler size cevap ve ihtiyacınız olan trafiği verebilir. Uygun şekilde kullanıldığında, bir yazarın cephaneliğindeki en iyi silahlardan biridir ve bir siteyi kolaylıkla süper bir siteye dönüştürebilir.

Daha önce bahsettiğim bazı konular var bunlara bakmak ister misin?

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir