Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler
|

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmak, bir sitenin arama motorlarında iyi konuma gelmesinde büyük rol oynamaktadır. Araba isim ve modelleri gibi rekabetli kelimeleri doğrudan kullanarak yükselmenin zor olduğunu düşünmemek mümkün değildir. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler fantastik bir site ile vasat olan siteyi birbirinden ayırır. Bunun birkaç nedeni var. Size fikir vermesi ve görüş sağlamak için ilk beşi hedefledik.

Böyle anahtar kelimeler Google arama motoru optimizasyonu tarafından desteklendiği için nokta atışı çıkma oranını yükseltir. Anahtar kelimeler, elinizdeki en önemli araçlardan biridir. Organik aramada tam eşleşmeli anahtar kelimeler ile rekabet etmek zordur.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler
Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Neden Önemlidir

Konuya vurgu yapan kelimeler dar odak anahtar kelimeler olarak yorumlanır. Bunlar sitenizin belirli alanlarından bahseden anahtar kelimelerdir. Bunlar özel olarak tercih edilen kelimelerdir. İnsanlar özel olarak onları ararken, herhangi bir alanda para kazanmaları çok daha kolaydır.

Nish sitelerde uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmanın önemi

Nish olarak tabir edilen hedef bilgi siteleri en çok ziyaretçi alan sitelerdir. Durumu şöyle değerlendirebiliriz. Sitenize 1000 ziyaretçinin geldiğini düşünelim. Bu ziyaretçilerin 4oo ü genel hobi yada konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor diyelim. Buna odaklandığınızda 600 ziyaretçiyi kaçırmış olursunuz. Bunları da aktif olarak sitede görmek en temel amaç olmalıdır. Bunların siteye gelip çıkma zamanlarını uzatmanız gerekir. Hemen çıkma oranını düşürmenin yolları ile ziyaretçiler sitede daha fazla zaman geçireceklerdir. Blog yada Nish sitelerde maksat siteye çok ziyaretçi çekmek olmamalıdır. Sitenizi ayakta tutan asıl etken organik ziyaretçinin daha fazla sitede kalmasını sağlamak olmalıdır. Eğer bunu sağlayabilirseniz, doğal olarak ziyaretçi sayınızda artacaktır.

Hedef odaklı uzun kuyruklu anahtar kelimeler organik ziyaretçi bulmaya yöneliktir. Bu 600 daha odaklı okuyucu yalnızca sizin verebileceğiniz belirli bir şey arar.

İPUCU: Bir siteye başladığınızda genelleme yapmak harikadır. Daha detaylı bilgi akışı için belirli araştırmacıları da çekmelidir. Bir kaç alanda uzmanlık yada uzman kaynağına sahip olmalısınız.

3 adımda uzun kuyruklu anahtar kelimeler için yol haritası

  1. Bilginizi akıllıca kullanın: Hobilere gelince, hepimiz bir konuda uzmanız. Çevrimiçi ortamda çok fazla sayıda nish sitenin bulunmasının asıl nedeni daha fazla bilgi aktarımı sağlamaktır. Yada bu bilgiden hızlı kazanç sağlamaktır. İşte bu nokta uzun kuyruk anahtar kelimelerinin kendi amacına yöneldiği yerdir. İçeriğinizi paraya dönüştürerek, gelir akışınızın daha güvenli hale geldiğini göreceksiniz.
  2. Ziyaretçilerin aradığı nedir?: Ziyaretçilerin aradığını anlamak için sağlam anahtar kelimeler bulmanız gerekir. Bu aşamada Google Trends ile anahtar kelime araması yapabilirsiniz. Çoğu zaman ziyaretçi sonuçlarını gösteren grafikleri yorumlamak zordur. Bunlara web panelinden ulaşabilirsiniz. Web panelinde istatistiklere erişemiyorsanız Google Analytics bu aşamada en büyük destekçiniz olarak karşınıza çıkacaktır. Basit ara yüzü olan tema ile sizi daha fazla ziyaretçiye nasıl ulaşacağınızı belirler. Arananları öğrendiğinizde içerikleri daha etkili biçimde hedefleyebilirsiniz. Arama kalıplarını anlamanız gerekmektedir. Sitenizin içeriklerine göre aktif yada pasif ziyaretçi durumu değerlendirilmelidir. Yoğun bir dönem ve daha sessiz bir dönem içeriyorsa, içerikleri planlamanıza yardımcı olacaktır.
    İPUCU: Aranan kelimeler arama sonuçlarında yeterli olmayabilir. Bu bilgileri kullanarak, gelecekte tekrar arama yapmaları için içerik oluşturabilirsiniz. WordPress sitelerde bunu yapmak için eklentiler vardır.
  3. Çok karanlık olmayın: Anahtar kelimelerle çok belirsiz olmamak önemlidir. Bu biraz pratik yapmayı gerektirir. Tek kelimelik aramalar için içerik sağlamak yeterli değildir. Bu tip arama için uygun maliyetli olmayacaktır. İçeriğe bakış açısını korumak önemlidir. Tutkunuz web sitenize yansıtılmalıdır. İnsanlar bu içeriği aramasa da, onu gören herkes içeriği daha orijinal olarak görecektir.

İPUCU: Her şey söylendiğinde ve yapıldığında, içeriklerin sizin kadar rahat ve konuşkan olduğundan emin olun. Her zaman tutkunuzu paylaşın. Bu gibi durumlar için ödeme yapabilen birileri olduğundan emin olun.

Blogunuzda uzun kuyruk anahtar kelimeler mi kullanıyorsunuz yoksa genel anahtar kelimeler mi kullanıyorsunuz?

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler doğru kullanılmalıdır. Sadece buna odaklanmak doğru değildir. Bir site için yapılandırmalar tümden ele alınmalıdır. Yazılar arasında bahse konu makale içi etiket uygulamaları yapılmalıdır. Uzun bir süreç olsa da alışıldığında akıcı bir hızla ilerlemektedir.

Eğer bir site yapılandırmasını tam anlamıyla yapmak istiyorsanız aşağıdaki yazılara da göz atmalısınız. Eksik yapılandırmalar sitenizin arama sonuçlarında olumsuz etkiye neden olur. Bu da sıralama kayıpları yaşamanıza nedendir.

Unutmayın ki, sürekli güncellenen arama motorlarının yapısına ayak uydurmak zordur, imkansız değildir.

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın